A A A

Wybielanie zębów

 

 

Wybielanie zębów – to najpopularniejszy sposób na piękny uśmiech, który spowoduje, że ludzie z zachwytem będą spoglądać na twój zdrowy nowy wizerunek.

 

Sposobów wybielania zębów jest kilka. Najprostszy z nich to wybielania zębów za pomocą past wybielających. Jednak prawidłowy dobór składników tych past pozwala osiągnąć nieznacznie lepszy efekt od używania zwykłych past. Pasty wybielające najczęściej posiadają w swym składzie odpowiednio duży procent środka wybielającego takiego jak soda oczyszczona, która powoduje ścieranie zębów. Jeśli jednak chcemy mieć zdrowy uśmiech i szybki efekt musimy skorzystać z innych metod wybielania.

 

Najpopularniejszą i najczęściej stosowaną metodą wybielania zębów jest tzw. „ metoda nakładkowa”. Przed przystąpieniem do zabiegu należy najpierw wyleczyć wszelkie ubytki, usunąć kamień nazębny, a następnie pobrać wycisk układu zębowego niezbędnego do przygotowania nakładki do wybielania. Następnie specjalnie dla pacjenta zostają przygotowane przeźroczyste nakładki w laboratorium. Do nich przygotowywane są strzykawki z preparatem wybielającym. Rodzaj tego preparatu jest dostosowany indywidualnie do potrzeb pacjenta. W zależności od poziomu wrażliwości jego zębów stężenie preparatu wybielającego wynosi od 10 do 20 procent. Do nakładki zostaje rozprowadzony żel wybielający. Tak przygotowaną nakładkę zakłada pacjent na całą noc na zęby lub kilka godzin dziennie. Czynność należy powtórzyć kilkakrotnie w zależności od pożądanego efektu wybielania. Zabieg ten pacjent wykonuje samodzielnie w domu, pod jednoczesnym stałym nadzorem lekarza stomatologa. Różnica widoczna jest już po dwóch – trzech aplikacjach.

 

Należy jednak pamiętać o tym, że wszelkiego rodzaju plomby, mosty, korony czy inne uzupełnienia protetyczne nie ulegną wybieleniu. Wówczas konieczna jest ich wymiana w miejscach najbardziej widocznych przy uśmiechu.

 

Z kolei wybielanie zębów wykonywane w gabinecie stomatologicznym jest jednorazowym zabiegiem, w trakcie którego dochodzi do natychmiastowego rozjaśnienie zębów o 5-12 odcieni. Zabieg rozpoczyna się dokładnym oczyszczeniem zębów i nałożeniem na dziąsła specjalnego preparatu ochronnego. Następnie stomatolog pokrywa zęby żelem, opartym na wysokim stężeniu nadtlenku wodoru (od 15-35%), który ma właściwości wybielające. Działanie żelu aktywowane jest światłem lampy. Po pierwszym naświetleniu zęby ponownie pokrywane są preparatem wybielającym i cała procedura zostaje powtórzona w sumie trzykrotnie. Zabieg trwa ok. 45 minut do godziny. Ostateczny odcień bieli zęby osiągają po upływie 10-14 dni od zabiegu. Dwie doby po przeprowadzeniu zabiegu należy stosować tzw. białą dietę, aby nie dopuścić do przebarwień (wykluczone z jadłospisu są m.in.: czerwone wino, kawa i czarna herbata, szpinak, marchew, buraki). Wybieleniu również nie ulegają plomby (dwa tygodnie po zabiegu można wymienić "stare" na nowe, jaśniejsze.

 

PONIŻEJ ZAMIESZCZAMY ZDJĘCIA NASZEJ PACJENTKI PRZED I PO ZABIEGU WYBIELANIA ZĘBÓW.

 

 

Przed

Przed

Po

Po