A A A

Suchość jamy ustnej

 

Jeden na cztery dorosłe osoby cierpi na przewlekłą suchość jamy ustnej. Dolegliwość ta występuje ponad występuje ponad dwukrotnie częściej u osób starszych. Zmniejszony przepływ śliny jest nie tylko nieprzyjemny, ale czasami może być bolesny dla pacjenta. Może również doprowadzić do nieodwracalnych ubytków w szkliwie i zębinie, a w efekcie na nadwrażliwość zębów.

 

Nowy produkt GC Mouth Gel łagodzi objawy zmniejszonego wydzielania śliny i pozwala cierpiącym pacjentom odzyskać uczucie świeżości w jamie ustnej bez podrażnień i pieczenia. Żel o naturalnym pH jest łatwy w użyciu, ma przyjemny smak i długotrwały efekt działania. Nie powoduje demineralizacji szkliwa i zębiny.

 

Osoby cierpiące na suchość jamy ustnej często czują pragnienie, mają trudności w połykaniu, popękane usta, nieprzyjemny oddech, a także dolegliwości bólowe w jamie ustnej. Mogą pojawić się także zaburzenia węchu, chrypka, suchość spojówej (oczu) i skóry oraz problemy trawienne.

 

Dry Mouth Gel bez zawartości cukru został przygotowany specjalnie, by nawilżyć jamę ustną i znosić te objawy. Jednocześnie tworzy on delikatnie zasadową warstwę chroniącą zęby i dziąsła przed skutkami erozji, próchnicy i zapalenia błony śluzowej jamy ustnej – zwłaszcza u osób użytkujących protezy zębowe.

 

Preparat jest wskazana w szczególności dla pacjentów, którzy nie wydzielają wystarczającej ilości śliny z powodu zaburzeń (choroby przewlekłe) lub w wyniku stylu życia tj. złych nawyków żywieniowych, zaawansowanego wieku lub stresu. Na objawy suchości jamy ustnej cierpią pacjenci poddawani radioterapii głowy i szyi. Ponad 400 leków stosowanych w leczeniu nadciśnienia, cukrzycy, alergii, astmy i choroby Parkinsona oraz leki przeciwdepresyjne i uspokajające mogą spowodować kserostomię. Żel jest również wskazany u pacjentów użytkujących całkowitych protez zębowych.

 

 

W tekście powołano się na artykuł „Do komfortowego leczenia suchości jamy ustnej,  [w:] „ Nowy gabinet stomatologiczny”, nr 1/10, s. 36.